پایگاه جمعیت همیاران
سلامت روان اجتماعی ایران
اجرای طرح مشارکت اجتماعی دانش آموزان در مدارس استان چهارمحال وبختیاری
جلسه توجیهی طرح مشارکت اجتماعی مخصوص مدارس متوسطه اول پایه هشتم در تاریخ۵ آبان ماه در سالن جلسات سازمان بهزیستی استان چهارمحال بختیاری باحضور کارشناسان پیشگیری شهرستانها و مدیرعاملین جمعیت همیاران  برگزار گردید .
  اجرای طرح مشارکت اجتماعی دانش آموزان در مدارس استان چهارمحال وبختیاری.
آقای علی نصیری، کارشناس پیشگیری آسیب های اجتماعی استان چهارمحال وبختیاری گفت: در قالب این طرح دانش آموزان می توانند ضمن مشارکت در زندگی گروهی ، مهارت های ارتباطی لازم را کسب نموده و با حضور در فعالیت های تیمی، نسبت به آسیب های اجتماعی آگاهی پیدا کنند.
وی اظهار کرد: ارتقا سرمایه اجتماعی و خروج از فردگرایی، یکی از شاخص های توسعه ی اجتماعی و فرهنگی در جوامع است، بنابراین باید با فراهم نمودن شرایط آشنایی و تقویت فعالیت های مشارکت محور در بین دانش‌آموزان، زمینه آن را فراهم نمود.
وی افزود: کاهش اعتماد عمومی و کاهش حس نوعدوستی از عوامل موثر در شیوع آسیب های اجتماعی هستند؛ لذا با تقویت کارگروهی و با مشارکت اجتماعی در بین دانش‌آموزان، آنان را در برابر آسیب‌های اجتماعی مصون می کنیم.
آقای نصیری تصریح کرد: با توجه به تأثیر پذیری بالای نوجوانان از همسالان و دوستان خود، طرح مشارکت اجتماعی شرایطی را فراهم نموده است که می‌توان از طریق خود آنها به عنوان تسهیلگر، در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی اقدامات مفیدی را انجام داد.
وی احساس مسئولیت و مشارکت جویی را از ویژگی های دانش آموزان در سنین نوجوانی عنوان کرد و اضافه کرد: اجرای این طرح در دوره پایه هشتم با توجه به مقطع خاص سنی دانش آموزان این دوره تحصیلی ، انتخاب بسیار مناسبی است ، چرا که با اجرای مناسب این طرح ، می توان آسیب های اجتماعی را کاهش داد.


۳۷۲ بازدید


۷ امتیاز


۰ نظر
نظرات کاربران


هنوز هیچ نظری ثبت نشده است !
نظر شما چیست ؟!
شما نیز می توانید نظر خود را راجب این خبر در زیر بنویسید !
نام کامل شما * :
نام کامل خود را وارد کنید !
آدرس ایمیل شما :
آدرس ایمیل خود را وارد کنید !
متن نظر شما :
نظر خود را به فارسی در بالا بنویسید !
کد امنیتی :
کد امنیتی روبرو را وارد نمایید !
انسان خوشبخت نمی شود اگر برای خوشبختی دیگران نکوشد !
شما هم می توانید در این کار سهیم باشید ! کمک های مالی شما مایه دلگرمی ماست !
دریافت کمک های مردمی
جمعیت همیاران سلامت روان اجتماعی ایران
جمعیت همیاران سلامت روان با هدف افزایش توانمندی اقشار مختلف جامعه در راستای افزایش سطح سلامت روان و پیشگیری از آسیب های اجتماعی فعالیت می نماید. باور ما بر این است که با افزایش مشارکت جویی و احترام به خرد جمعی و رویکرد تسهیل گرانه می توانیم در ارتقای سطح کیفیت زندگی اقشار جامعه تاثیر داشته باشیم. این سایت با همت و تلاش و پیگیری مستمر جناب آقای حمید بیخسته مدیر روابط عمومی جمعیت همیاران سلامت روان اجتماعی کشور در سال 1395 راه اندازی گردید.
تمامی حقوق محفوظ و متعلق به جمعیت همیاران سلامت روان اجتماعی ایران می باشد .
Copyright © 2015 for HamyaranIran.ir , By SmProgram web Developer , All rights reserved .