پایگاه جمعیت همیاران
سلامت روان اجتماعی ایران
چطور بدانیم زندگی موفقی داریم
چطور بدانیم زندگی موفقی داریم ؟؟
هر فردی تعریف متفاوتی از موفقیت دارد. با این که موفقیت امری نسبی است اما می‌توان برای آن یک چارچوب کلی در نظر گرفت و مشخصات و ویژگی‌های مشخصی را به آن نسبت داد . وقتی ویژگی‌های یک زندگی موفق را بدانید ، قادر خواهید بود هر از گاهی زندگی خود را مورد ارزیابی قرار دهید و ببینید زندگی‌تان موفق است یا نه . برای زندگی موفق 15 ویژگی در نظر گرفته شده است ؛ پس اگر این ویژگی‌ها را در خود ببینید، یک فرد موفق در زندگی خود هستید . می‌توانید برای اصلاح زندگی‌تان برنامه ریزی کنید و پایه‌های موفقیت خود را رشد دهید .
- برای یادگیری مهارت‌های بیشتر و پیشرفت از خود اشتیاق نشان می‌دهید افراد موفق اشتیاق زیادی برای به دست آوردن دستاوردهای بیشتر دارند. اشتیاق آن‌ها معمولاً به صورت تمایل برای یادگیری و پیشرفت ظاهر می‌شود .
- موفق‌ها همیشه به دنبال یادگیری چیزهای دیگر هستند ، این یادگیری به دست آوردن مهارت شغلی یا کسب اطلاعات بیشتر درباره موضوع موردعلاقه آن‌هاست . اگر شما هم شور و اشتیاق زیادی به یادگیری بیشتر دارید ، حتماً از یک زندگی موفق بهره‌مند هستید .
- به تغییرات مورد نیاز روی خوش نشان می‌دهید هر فردی دوست دارد به موفقیت‌های بیشتری برسد، اما باید برای این کار تلاش زیادی کرد. همیشه در مسیر دستیابی به موفقیت تغییرات زیادی وجود دارد؛ اما کسانی که ذهن قدرتمند و فعال ندارند، از تغییرات گریزانند و از تغییراتی که سر راهشان ظاهر می‌شود، می‌ترسند. این در حالی است که افراد موفق از تغییرات مداوم در زندگی خود استقبال می‌کنند، چرا که آن‌ها تغییر را برای پیشرفت و دست یابی به موفقیت لازم می‌دانند. پس اگر شما هم از تغییرات واهمه‌ای ندارید، حتماً از یک زندگی موفق و رضایت بخش بهره‌مند هستید.
- به ایده‌های جدید نگرش مثبت دارید افرادی که می‌خواهند در زندگی خود به موفقیت برسند، علاوه بر عکس‌العمل مثبت نسبت به تغییرات در سر راه خود، باید ایده‌های جدید را هم به راحتی مطرح کنند. اگر شما هم از ایده‌های غیرمعمول و جدید استقبال می‌کنید، حتماً زندگی موفقی دارید. پس با نگرش مثبت نسبت به ایده‌های جدید می‌توانید در زندگی خود به پیشرفت برسید.
- با فناوری‌های جدید آشنایی دارید فناوری از شروع قرن بیست و یکم تاکنون سرعت زیادی داشته و هر روز در مسیر پیشرفت قرار دارد. افراد موفق تمایل دارند همگام با پیشرفت فناوری قدم بردارند. آن‌ها در حوزه کاری و زندگی شخصی خود به دنبال فناوری‌های جدید هستند تا بتوانند در این مسیر به اهداف و خواسته‌های خود برسند. اگر شما هم از فناوری‌های جدید استقبال می‌کنید، حتماً از افراد موفق به حساب می‌آیید.
- به احساسات درونی خود اعتماد دارید برای گرفتن تصمیمات هوشمندانه نیاز به حس درونی داریم ، این همان حس عمیق قلبی است که می‌توانیم به آن اعتماد کنیم. البته خیلی از افراد توجه ای به حس درونی خود ندارند و بیشتر تصمیماتشان را به دیگران واگذار می‌کنند. افراد موفق معمولاً بیشتر از دیگران به حس درونی خود اعتماد دارند و همیشه در تصمیمات شغلی و شخصی خود از آن بهره برده‌اند. 
- تمایل به همکاری با اطرافیان دارید برای این که زندگی موفقی داشته باشیم، نیاز است گاهی از خود گذشتگی کنیم و به فکر دیگران باشیم. بدون شک برای پیشرفت شغلی و بالا بردن بهره وری نیاز است روی عملکرد خودمان متمرکز شویم. افراد موفق نسبت به پیشرفت اطرافیان خود حس حسادت و خودخواهی ندارند و با این که خود به اهدافشان دست یافته‌اند، دوست دارند به اطرافیان هم کمک کنند تا به خواسته‌های خود برسند.
- به فکر سلامت جسمی خود هستید و از تفریحات سالم بهره می‌برید گاهی برخی افراد به قدری به دنبال اهداف خود می‌روند و غرق در خواسته‌هایشان می‌شوند که وقتی برای اختصاص دادن به سرگرمی و تفریح ندارند؛ اما برای داشتن یک زندگی موفق باید زمانی را برای آرامش درونی خود در نظر بگیرید تا بتوانید به علاقه‌مندی‌های خود رسیدگی کنید . افراد موفق به سلامت جسمانی و تناسب اندام خود اهمیت می‌دهند. اگر شما به ظاهر خود اهمیت می‌دهید و برنامه‌ی غذایی سالمی را اتخاذ کرده‌اید، حتماً زندگی موفقی دارید.
- به دیگران احترام می‌گذارید با برقراری ارتباطات مثبت و احترام متقابل به دیگران به موفقیت خواهید رسید، این مسئله در زندگی شخصی و شغلی شما تأثیر به سزایی دارد. افراد موفق به اطرافیان خصوصاً کسانی که در جایگاه اجتماعی پایین‌تری هستند، احترام می‌گذارند و همواره با آن‌ها احساس همدردی دارند. آیا شما هم به احترام به دیگران تأکید دارید؟ اگر جوابتان مثبت است حتماً شما هم زندگی موفقی دارید.
- اعتماد به نفس و خودباوری بالایی دارید افراد موفق در هر شرایطی خود را باور دارند. آن‌ها همواره از تجربه‌های مثبت و منفی در زندگی خود استفاده می‌کنند تا اعتماد به نفس و خود باوری‌شان را تقویت کنند. اگر شما هم توانسته‌اید این ویژگی را در خود رشد دهید، حتماً زندگی موفقی دارید.
- وضعیت اقتصادی مناسبی دارید عوامل زیادی در موفقیت تأثیر گذار است و نمی‌توان موفقیت هر فرد را با میزان ثروت او سنجید. اگر در شغل خود به پیشرفت و موفقیت نسبی رسیده باشید، حتماً در حساب بانکی خود پس انداز قابل توجهی دارید. پس اگر حساب بانکی‌تان پر است، حتماًً در دست یابی به اهداف شغلی خود عملکرد قابل قبولی داشته‌اید.
- دائماً به دنبال اهداف جدید هستید وقتی می‌توانید موفقیت طولانی مدت خود را تضمین کنید که به طور مداوم اهدافی برای خود در نظر بگیرید. کسانی که این توانایی را ندارند، در زندگی خود پیشرفت چندانی نخواهند داشت و در همان مسیری که برای خود تعیین کرده‌اند با مشکل رو به رو می‌شوند. پس اگر می‌توانید مدام برای خود هدفی در نظر بگیرید و مسیر درستی برای زندگی‌تان تعریف کنید، حتماً به موفقیت‌های چشمگیری دست یافته‌اید.
- برای رسیدن به موفقیت‌های بیشتر اشتیاق دارید شاید برخی موفقیت‌های کوچک و ناچیز اشتیاق شما برای رسیدن به موفقیت‌های بیشتر را کاهش دهد؛ این بدین معناست که فرد به دستاوردهای کوچک راضی می‌شود و به دنبال موفقیت‌های بیشتر نمی‌رود. پس اگر گاهی انگیزه خود را برای رسیدن به اهداف و خواسته‌های خود از دست می‌دهید، از موفقیت دور خواهید بود. افراد موفق همواره در تلاش‌اند این احساس را از خود دور کنند و در طی یک دوره‌ی طولانی به دنبال کسب موفقیت‌های بیشتر می روند.
- به شریک زندگی خود تعهد بلندمدت دارید برای رسیدن به موفقیت باید بتوانید روی نیازهای خود متمرکز شوید. افراد موفق به‌خوبی می‌توانند برای آینده‌ی خود برنامه ریزی کنند و به یک رابطه‌ی بلندمدت متعهد شوند. پس اگر چنین طرز فکری دارید، حتماً از یک زندگی موفق بهره‌مند هستید.
- از زندگی خود رضایت دارید اگر از وضعیت زندگی خود ناراضی باشید، بالاخره این احساس تلخ خود را نشان می‌دهد و در جایی بروز می‌کند. پس وقتی تنها هستید و در افکار خود غرق شده‌اید، این افکار ناخوشایند به سمت شما می‌آید و خودتان را مورد ارزیابی قرار می‌دهید، در این وضعیت آسیب پذیری بالایی دارید. افراد موفق در تنهایی خود هم لبخند روی لب دارند و از وضعیت خود راضی‌اند.
- فرصت‌های خوب را تشخیص می‌دهید برای رسیدن به موفقیت باید بتوانید فرصت‌های بهتر را تشخیص دهید. اگر به موفقیت رغبت داشته باشید، اهداف و خواسته‌های خود را تعیین می‌کنید و می‌توانید هر آنچه در زندگی برایتان مهم است را تشخیص دهید. اگر فرد موفقی باشید، حتماً این توانایی را دارید که شرایط خود را ارزیابی کنید و واکنش مناسبی از خود نشان دهید .پس اگر این نشانه‌ها را در خود پیدا کردید، حتماً یک زندگی موفق و لذت بخش دارید. البته تعریف هر فرد از موفقیت متفاوت است، اما با توجه به این معیارهای استاندارد می‌توانید میزان موفقیت را در زندگی خود بسنجید.
منبع : Lifehack


۳۰۶ بازدید


۱۰ امتیاز


۰ نظر
نظرات کاربران


هنوز هیچ نظری ثبت نشده است !
نظر شما چیست ؟!
شما نیز می توانید نظر خود را راجب این مقاله در زیر بنویسید !
نام کامل شما * :
نام کامل خود را وارد کنید !
آدرس ایمیل شما :
آدرس ایمیل خود را وارد کنید !
متن نظر شما :
نظر خود را به فارسی در بالا بنویسید !
کد امنیتی :
کد امنیتی روبرو را وارد نمایید !
انسان خوشبخت نمی شود اگر برای خوشبختی دیگران نکوشد !
شما هم می توانید در این کار سهیم باشید ! کمک های مالی شما مایه دلگرمی ماست !
دریافت کمک های مردمی
جمعیت همیاران سلامت روان اجتماعی ایران
جمعیت همیاران سلامت روان با هدف افزایش توانمندی اقشار مختلف جامعه در راستای افزایش سطح سلامت روان و پیشگیری از آسیب های اجتماعی فعالیت می نماید. باور ما بر این است که با افزایش مشارکت جویی و احترام به خرد جمعی و رویکرد تسهیل گرانه می توانیم در ارتقای سطح کیفیت زندگی اقشار جامعه تاثیر داشته باشیم. این سایت با همت و تلاش و پیگیری مستمر جناب آقای حمید بیخسته مدیر روابط عمومی جمعیت همیاران سلامت روان اجتماعی کشور در سال 1395 راه اندازی گردید.
تمامی حقوق محفوظ و متعلق به جمعیت همیاران سلامت روان اجتماعی ایران می باشد .
Copyright © 2015 for HamyaranIran.ir , By SmProgram web Developer , All rights reserved .