پایگاه جمعیت همیاران
سلامت روان اجتماعی ایران
نشست با موسسات فعال
علیرضا ایزدپور : آسیبهای اجتماعی به عنوان اموری که نظم عمومی جامعه را به هم می زنند نظم اجتماعی را تهدید می کند
به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان علیرضا ایزدپور در اولین نشست با موسسات فعال در زمینه مسائل اجتماعی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی گفت :  آسیبهای اجتماعی به عنوان اموری که نظم عمومی جامعه را به هم می زنند و هنجارهای آن را مورد تعرض قرار می دهند بسیار حایز اهمیت می باشند. چراکه افزایش ناهنجاریها نشانه ای از وجود بحران محسوب می شود و نظم اجتماعی را تهدید می کند.
ایشان با اشاره به اینکه توجه به اهمیت آسیب های اجتماعی و روند رو به رشد آن گفت : بی شک مداخله در آسیبهای اجتماعی نیاز به تفکری جامع دارد .
ایشان با اشاره به تهدیدات و آسیب پذیری های اجتماعی ایران و بررسی روند و ابعاد مختلف آن گفت : چگونگی تحول و اولویت بندی زمان حال و آینده نه تنها راه را برای برنامه ریزی های ملی هموار کرده بلکه موجب می شود تا افدامات به موقع و تصمیم گیری های صحیحی قبل از به وقوع پیوستن هر گونه بحران اتخاذ و تعامل و امنیت اجتماعی تا حد امکان حفظ شود.
در پایان اعضای حاضر در جلسه فعالیتهای خود در زمینه پیشگیری از آسیب های اجتماعی در مراکز و موسسات خود ارائه دادند .
گفتنی است ارتباط موسسات فعال در مسایل اجتماعی ، همکاری بین بخشی و بین موسسات ، تمرکز موسسات در جهت طرح های اجتماع محور، فعالیت های تخصصی و کاربردی ، آموزش های تخصصی_ علمی و دقیق از جمله آموزش مهارت های زندگی و آموزش زندگی خانواده ، توجه به خانواده و جایگاه آن و تلاش جهت تکریم و استحکام خانواده ها ، استفاده از نیرو های توانمند استانی در نیل به اهداف پیشگیرانه ، استفاده از بسترهای موجود در سطح جامعه به خصوص استان ، فعالیت های اجتماعی و فعالیت بر کاهش آسیب ازجمله اعتیاد_ طلاق . سکونت های غیر رسمی و..و توجه به سلامت روانی اجتماعی خانواده و انجام فعالیت های پیشگیرانه تا کاهش مداخلات روانی و اجتماعی از مباحث مطروحه در این جلسه بود .


۱۷۵۱ بازدید


۳ امتیاز


۰ نظر
نظرات کاربران


هنوز هیچ نظری ثبت نشده است !
نظر شما چیست ؟!
شما نیز می توانید نظر خود را راجب این خبر در زیر بنویسید !
نام کامل شما * :
نام کامل خود را وارد کنید !
آدرس ایمیل شما :
آدرس ایمیل خود را وارد کنید !
متن نظر شما :
نظر خود را به فارسی در بالا بنویسید !
کد امنیتی :
کد امنیتی روبرو را وارد نمایید !
انسان خوشبخت نمی شود اگر برای خوشبختی دیگران نکوشد !
شما هم می توانید در این کار سهیم باشید ! کمک های مالی شما مایه دلگرمی ماست !
دریافت کمک های مردمی
جمعیت همیاران سلامت روان اجتماعی ایران
جمعیت همیاران سلامت روان با هدف افزایش توانمندی اقشار مختلف جامعه در راستای افزایش سطح سلامت روان و پیشگیری از آسیب های اجتماعی فعالیت می نماید. باور ما بر این است که با افزایش مشارکت جویی و احترام به خرد جمعی و رویکرد تسهیل گرانه می توانیم در ارتقای سطح کیفیت زندگی اقشار جامعه تاثیر داشته باشیم. این سایت با همت و تلاش و پیگیری مستمر جناب آقای حمید بیخسته مدیر روابط عمومی جمعیت همیاران سلامت روان اجتماعی کشور در سال 1395 راه اندازی گردید.
تمامی حقوق محفوظ و متعلق به جمعیت همیاران سلامت روان اجتماعی ایران می باشد .
Copyright © 2015 for HamyaranIran.ir , By SmProgram web Developer , All rights reserved .