پایگاه جمعیت همیاران
سلامت روان اجتماعی ایران
رئیس سازمان نظام روانشناسی كشور:راهکارهای مقابله با اضطراب ناشی از کرونا

رئیس سازمان نظام روانشناسی كشور:راهکارهای مقابله با اضطراب ناشی از کرونا

برنامه "صبح و گفتگو" با موضوع توصیه های روانشناسی برای کرونا در ارتباط تلفنی با دکتر محمد حاتمی رئیس سازمان نظام روانشناسی کشور از شبکه رادیویی گفت و گو پخش شد.
حاتمی در مصاحبه با رادیو گفت و گو اظهار کرد: رئیس بهشت زهرا در جلسه ای که چند روز قبل گذشته با شهرداری داشتیم از کاهش مرگ و میرها در این دو هفته نسبت به ماه گذشته به دلیل رعایت مسائل بهداشتی خبرداد.
وی افزود: کرونا باعث توجه مردم به اقدامات پیشگیرانه و تغییر سبک زندگی شده و تکرار برخی رفتارها هم به مرور زمان به عادت تبدیل می شود اما مردم مطمئن باشند که با رفتن این ویروس منحوس از کشور عادت به تکرار شستن دستها و اقدامات بهداشتی هم از بین خواهد رفت.
رئیس سازمان نظام روانشناسی کشور ا بیان اینکه کرونا مردم را نمی کشد و این ترس از کروناست که مردم را می کشد گفت: متاسفانه اقدامات زمینه سازی ذهنی برای این ویروس انجام نشده بود و فقط می گفتند که کرونا در ایران نیست اما به یکباره اعلام شد که چند نفر در قم فوت کردند و این موضوع استرس و اضطراب زیادی را در مردم ایجاد کرد.
وی اضطراب و استرس را جزو ذاتی ورود ناگهانی این ویروس به کشور دانست و افزود: درصدی از وجود اضطراب در افراد خوب است چراکه باعث رعایت اقدامات بهداشتی و خود مراقبتی می شود اما اگر میزان استرس از حدی فراتر رود هورمون کورتیزون کاهش می یابد و سیستم ایمنی بدن تضعیف و نهایتاً بدن آماده بیماری های صعب العلاج خواهد شد.
حاتمی با بیان اینکه مردم باید این اضطراب را بپذیرند و به اضطراب خود توجهی نکنند گفت: در شرایط فعلی که مردم در خانه هستند و سبک زندگی خود را تغییر داده اند ما توصیه می کنیم که از اقداماتی مانند ریلکسیشن و سرگرم کردن خود و اعضای خانواده و مطالعه و نوشتن خاطرات خود برای مقابله با این استرس استفاده کنند و بدانند که تنها افرادی که بیماری زمینه ای دارند در اثر این ویروس فوت می کنند و کسانی که سیستم امنی قوی دارند از این بیماری نجات پیدا می کنند.

حاتمی گفت: خانواده ها از اقداماتی مانند ریلکسیشن، سرگرم کردن خود و اعضای خانواده، مطالعه و نوشتن خاطرات خود برای مقابله با استرس ناشی از کرونا استفاده کنند.

 ۱۴۶۱ بازدید


۲ امتیاز


۰ نظر
نظرات کاربران


هنوز هیچ نظری ثبت نشده است !
نظر شما چیست ؟!
شما نیز می توانید نظر خود را راجب این خبر در زیر بنویسید !
نام کامل شما * :
نام کامل خود را وارد کنید !
آدرس ایمیل شما :
آدرس ایمیل خود را وارد کنید !
متن نظر شما :
نظر خود را به فارسی در بالا بنویسید !
کد امنیتی :
کد امنیتی روبرو را وارد نمایید !
انسان خوشبخت نمی شود اگر برای خوشبختی دیگران نکوشد !
شما هم می توانید در این کار سهیم باشید ! کمک های مالی شما مایه دلگرمی ماست !
دریافت کمک های مردمی
جمعیت همیاران سلامت روان اجتماعی ایران
جمعیت همیاران سلامت روان با هدف افزایش توانمندی اقشار مختلف جامعه در راستای افزایش سطح سلامت روان و پیشگیری از آسیب های اجتماعی فعالیت می نماید. باور ما بر این است که با افزایش مشارکت جویی و احترام به خرد جمعی و رویکرد تسهیل گرانه می توانیم در ارتقای سطح کیفیت زندگی اقشار جامعه تاثیر داشته باشیم. این سایت با همت و تلاش و پیگیری مستمر جناب آقای حمید بیخسته مدیر روابط عمومی جمعیت همیاران سلامت روان اجتماعی کشور در سال 1395 راه اندازی گردید.
تمامی حقوق محفوظ و متعلق به جمعیت همیاران سلامت روان اجتماعی ایران می باشد .
Copyright © 2015 for HamyaranIran.ir , By SmProgram web Developer , All rights reserved .