پایگاه جمعیت همیاران
سلامت روان اجتماعی ایران
‍ برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در بلداجی

کارگاه آموزشی با موضوع« پیشگیری از خودکشی و رفتارهای خود آسیب رسان» ویژه بانوان در کتابخانه بقیه الله بلداجی برگزار و در خصوص علل و عوامل خطرساز و عوامل پیشگیرانه و محافظت کننده از خودکشی راهکارهایی ارائه شد.

مدیرعامل پایگاه همیاران سلامت روان اجتماعی پویا شهرستان بروجن، سعید قوامی شناخت آسیب های اجتماعی و نحوه پیشگیری از آن در بین اقشار جامعه را مهم ارزیابی کرد و اظهار داشت: ریشه یابی برای شناخت دلائل بروز این آسیب ها در اجتماع امری ضروریست .

مدرس این کارگاه الیاس آیین پور در تشریح ابعاد آسیب های اجتماعی به رفتارهای پرخطر اشاره کرد و افزود : خشونت و گسترش انواع آن در بین افراد جامعه، مخاطره آمیز ترین نوع آسیب اجتماعی است.

آئین پور در بیان دیگر عوامل بروز آسیب های اجتماعی ، اعتیاد به مواد مخدر و در مرحله اول گرایش به مصرف سیگار را دروازه ورود به صحنه انواع آسیب ها برشمرد و مراقبت خانواده ها و اولیا را از فرزندان در این زمینه خواستار شد.

تحقیقات نشان داده که عواملی چون سن، جنس، سابقه بیماری‌های روانپزشکی(  شامل اضطراب، افسردگی و...)، سابقه رفتارهای خود آسیب رسان توسط فرد و خانواد او، سابقه رفتارهای تکانه‌ای، استرس‌های معنا دار و ... در ایجاد چنین رفتارهایی موثر است.

همچنین عواملی چون شبکه حمایتی قوی، نظارت خانواده،  باورهای مذهبی، توانایی حل مساله، تجهیز بودن فرد به روش‌های مقابله با استرس‌ها، آموزش مهارتهای زندگی به عنوان عوامل پیشگیرانه و محافظت از خودکشی موثر است.۲۶۴ بازدید


۶ امتیاز


۰ نظر
نظرات کاربران


هنوز هیچ نظری ثبت نشده است !
نظر شما چیست ؟!
شما نیز می توانید نظر خود را راجب این خبر در زیر بنویسید !
نام کامل شما * :
نام کامل خود را وارد کنید !
آدرس ایمیل شما :
آدرس ایمیل خود را وارد کنید !
متن نظر شما :
نظر خود را به فارسی در بالا بنویسید !
کد امنیتی :
کد امنیتی روبرو را وارد نمایید !
انسان خوشبخت نمی شود اگر برای خوشبختی دیگران نکوشد !
شما هم می توانید در این کار سهیم باشید ! کمک های مالی شما مایه دلگرمی ماست !
دریافت کمک های مردمی
جمعیت همیاران سلامت روان اجتماعی ایران
جمعیت همیاران سلامت روان با هدف افزایش توانمندی اقشار مختلف جامعه در راستای افزایش سطح سلامت روان و پیشگیری از آسیب های اجتماعی فعالیت می نماید. باور ما بر این است که با افزایش مشارکت جویی و احترام به خرد جمعی و رویکرد تسهیل گرانه می توانیم در ارتقای سطح کیفیت زندگی اقشار جامعه تاثیر داشته باشیم. این سایت با همت و تلاش و پیگیری مستمر جناب آقای حمید بیخسته مدیر روابط عمومی جمعیت همیاران سلامت روان اجتماعی کشور در سال 1395 راه اندازی گردید.
تمامی حقوق محفوظ و متعلق به جمعیت همیاران سلامت روان اجتماعی ایران می باشد .
Copyright © 2015 for HamyaranIran.ir , By SmProgram web Developer , All rights reserved .