پایگاه جمعیت همیاران
سلامت روان اجتماعی ایران
افزایش سرعت موجب کاهش دقت است

افزایش سرعت موجب کاهش دقت است
به قلم و ترجمه سارا حق بین

افزایش سرعت موجب کاهش دقت است سرعت در اغلب اوقات میتواند موجب کاهش دقت باشد یا موجبات غفلت و نادیده گرفتن بری از ابعاد و یا ضروریات باشد که این خود بنوعی آسیب بشمار آید.

آیا احساس می‌کنید مدام روی تردمیل زندگی می‌دوید؟ کاملاً مطمئن نیستید که چگونه استراحت می‌کنید یا احساس می‌کنید که همیشه باید کاری را انجام دهید؟

کاهش سرعت همیشه آسان نیست، اما دقیقاً همان چیزی است که ما برای تقویت رفاه و آسایش خود به آن نیاز داریم.
کاهش سرعت نه تنها برای سلامتی ما خوب است، بلکه می‌تواند به ما کمک کند در حالی که کارهای بیشتری انجام می‌دهیم تاب آوری یبیشتر و  استرس کمتری داشته باشیم افزایش سرعت در اغلب اوقات میتواند موجب کاهش دقت و غفلت از برخی ابعاد باشد .
احتمالاً شما هم ایده کاهش سرعت را شنیده‌اید. اما دقیقاً به چه معناست؟ به این معنی است ‌که ما به معنای واقعی کلمه کارها را آهسته‌تر انجام دهیم، اگرچه ممکن است آهسته‌تر راه برویم یا به خودمان زمان بیشتری برای تصمیم‌گیری یا پختن غذا بدهیم.

اما وقتی مردم در مورد کاهش سرعت صحبت می‌کنند، اغلب به این ایده اشاره می‌کنند که ما چیزهای بی‌اهمیت زیادی را روزانه انجام می‌دهیم.
به عنوان مثال، وقتی ذهن ما سرعت می‌گیرد، عملکرد و اثربخشی ما کندتر یا ضعیف‌تر می‌شود.

این آهسته بودن نیست که ما لزوماً به دنبال آن هستیم. این احساسی است که ما برای انجام کارهای مهم زمان داریم.
ما می‌توانیم کارهای روزانه خود را انجام دهیم، استرس نداشته باشیم و احساس کنیم زمانی برای استراحت، حضور و لذت بردن از چیزهای خوب زندگی داریم.

    مکث‌های عمدی انجام دهید. تصور می‌شود که مکث‌های عمدی می‌تواند به نتایج بهتری منجر شود. به طور خاص‌تر، وقت گذاشتن برای در نظر گرفتن چیزی عمیق‌تر ممکن است به ما کمک کند تا با وضوح، شتاب و تأثیر بیشتری عمل کنیم. اگر ما کمی زمان بیشتری برای فکر کردن به سوالاتی که در زندگی با آن‌ها مواجه می‌شویم به خود اختصاص دهیم، احتمالاً می‌توانیم به پاسخ‌های بهتری برسیم. مکث، به جای عجله کردن، می‌تواند به مغز ما کمک کند تا بهتر کار کند.

 

    • مراقبه ذهن‌آگاهی را کاوش کنید. وقتی مغز ما دائماً در حال بررسی لیست کارهایی است که در مورد آینده‌ای که در انتظارش است نگران است یا در مورد گذشته نشخوار می‌کند، واقعاً مهم نیست که بدن ما چقدر کند حرکت می‌کند زیرا ذهن‌های ما در حال مسابقه هستند! به همین دلیل پاکسازی افکارمان با مدیتیشن ذهن‌آگاهی می‌تواند مفید باشد.

 

    زمان کمتری را با گوشی خود صرف کنید. ما اغلب احساس گیجی می‌کنیم و نیاز به استراحت از روزهای پرمشغله خود داریم، ما دائماً گوشی‌هایمان را بر می‌داریم و در رسانه‌های اجتماعی، اخبار، یا وب‌سایت‌های مختلف پیمایش می‌کنیم. اما بوسیله تمام این فعالیت‌ها، ما حجم عظیمی از اطلاعات را در مدت زمان کمی مصرف می‌کنیم و این برعکس کاهش سرعت است.

 

    • یک فضای آرام پیدا کنید. فضاهایی با سر و صدا، شدت و حرکت زیاد می‌توانند سیستم‌های استرس را فعال کرده و بدن را تحت تأثیر قرار دهند. به همین دلیل است که برای کاهش سرعت، قرار گرفتن در یک محیط آرام‌تر می‌تواند پاسخ‌های بدنی ما را با هوشیاری بالا خنثی کند و به ما کمک کند احساس کندی بیشتری داشته باشیم. زندگی در سراسیمگی و دستپاچگی غرق شده است شتابزردگی و عجله متداول و فراگیر شده است آن را با کمی تامل و آهستگی میتوان نجات داد .

۱۷۳ بازدید


۲ امتیاز


۰ نظر
نظرات کاربران


هنوز هیچ نظری ثبت نشده است !
نظر شما چیست ؟!
شما نیز می توانید نظر خود را راجب این مقاله در زیر بنویسید !
نام کامل شما * :
نام کامل خود را وارد کنید !
آدرس ایمیل شما :
آدرس ایمیل خود را وارد کنید !
متن نظر شما :
نظر خود را به فارسی در بالا بنویسید !
کد امنیتی :
کد امنیتی روبرو را وارد نمایید !
انسان خوشبخت نمی شود اگر برای خوشبختی دیگران نکوشد !
شما هم می توانید در این کار سهیم باشید ! کمک های مالی شما مایه دلگرمی ماست !
دریافت کمک های مردمی
جمعیت همیاران سلامت روان اجتماعی ایران
جمعیت همیاران سلامت روان با هدف افزایش توانمندی اقشار مختلف جامعه در راستای افزایش سطح سلامت روان و پیشگیری از آسیب های اجتماعی فعالیت می نماید. باور ما بر این است که با افزایش مشارکت جویی و احترام به خرد جمعی و رویکرد تسهیل گرانه می توانیم در ارتقای سطح کیفیت زندگی اقشار جامعه تاثیر داشته باشیم. این سایت با همت و تلاش و پیگیری مستمر جناب آقای حمید بیخسته مدیر روابط عمومی جمعیت همیاران سلامت روان اجتماعی کشور در سال 1395 راه اندازی گردید.
تمامی حقوق محفوظ و متعلق به جمعیت همیاران سلامت روان اجتماعی ایران می باشد .
Copyright © 2015 for HamyaranIran.ir , By SmProgram web Developer , All rights reserved .