پایگاه جمعیت همیاران
سلامت روان اجتماعی ایران
سلام بر مادر مومنان حضرت خدیجه کبری(( س))

پیش از بعثت در میان جاهلان عرب نمایش درایت و دور اندیشی بود. در زمانی که بی عفتی افتخار مردمان بود جز در پاکی قدم برنداشت تا آنجا که او را "طاهره" نامیدند. چنین بود که خدا او را به همسری برترین خلق خدا برگزید.
با درایتش محمد امین را برای تجارت برگزید، با سلیقه آسمانی اش به او پیشنهاد ازدواج داد و با ایمان راسخ تمام داریی اش را برای اوج گرفتن اسلام در طبق اخلاص گذاشت. در روزهای آغازین دعوت که آزار مشرکان قلب مهربان محمد(ص) را آزرده می ساخت خدیجه پناهگاه تنهایی محمد(ص) بود.

در فضیلتش نوشته اند:
که خداوند و جبرائیل به او سلام دادند
و نوشته اند که بهشت مشتاق اوست
و نوشته اند که در بهشت همنشین آسیه و مریم و فاطمه(س) است
و نوشته اند....
اما فضایل بلندی که دست تاریخ از آن کوتاه ماند را می توان در اشکهای پیامبر خدا(ص) تا سالها بعد از وفات او عیان دید.چه فضیلتی بالاتر از اینکه قلب پیامبر مهربانی ها از محبت او لبریز بود؟
محمد(ص) عاشقانه خدیجه را دوست می داشت و همواره از خدیجه به نیکی یاد می کرد و می فرمود: "خداوند بهتر از او را به من نداده است"[ و هر زمان یادی از خدیجه به میان می آمد چشمانش به یاد او بارانی می شد.

سلام بر تو ای مادر مؤمنان، سلام بر تو ای همسر سرور فرستادگان، سلام بر تو ای مادر فاطمه زهرا سرور بانوان دو جهان، سلام بر تو ای نخست بانوی مؤمن(بخشی از زیارت حضرت خدیجه(س))


۸۳۲ بازدید


۵ امتیاز


۰ نظر
نظرات کاربران


هنوز هیچ نظری ثبت نشده است !
نظر شما چیست ؟!
شما نیز می توانید نظر خود را راجب این مقاله در زیر بنویسید !
نام کامل شما * :
نام کامل خود را وارد کنید !
آدرس ایمیل شما :
آدرس ایمیل خود را وارد کنید !
متن نظر شما :
نظر خود را به فارسی در بالا بنویسید !
کد امنیتی :
کد امنیتی روبرو را وارد نمایید !
انسان خوشبخت نمی شود اگر برای خوشبختی دیگران نکوشد !
شما هم می توانید در این کار سهیم باشید ! کمک های مالی شما مایه دلگرمی ماست !
دریافت کمک های مردمی
جمعیت همیاران سلامت روان اجتماعی ایران
جمعیت همیاران سلامت روان با هدف افزایش توانمندی اقشار مختلف جامعه در راستای افزایش سطح سلامت روان و پیشگیری از آسیب های اجتماعی فعالیت می نماید. باور ما بر این است که با افزایش مشارکت جویی و احترام به خرد جمعی و رویکرد تسهیل گرانه می توانیم در ارتقای سطح کیفیت زندگی اقشار جامعه تاثیر داشته باشیم. این سایت با همت و تلاش و پیگیری مستمر جناب آقای حمید بیخسته مدیر روابط عمومی جمعیت همیاران سلامت روان اجتماعی کشور در سال 1395 راه اندازی گردید.
تمامی حقوق محفوظ و متعلق به جمعیت همیاران سلامت روان اجتماعی ایران می باشد .
Copyright © 2015 for HamyaranIran.ir , By SmProgram web Developer , All rights reserved .