پایگاه جمعیت همیاران
سلامت روان اجتماعی ایران
مالیات
با توجه به نیاز مبرم کسب اطلاعات در مورد قوانین مالیاتی مربوط به سازمان های مردم نهاد،جمعیت همیاران سلامت روان استان تهران نشستی تخصصی در تاریخ98/8/20 با وکلای مالیاتی و کارشناسان در دفتر مرکزی برای تمامی پایگاه های استان تهران را برگزار کردند.
در این نشست ابتدا کارشناس پیرامون قوانین معافیت مالیاتی مربوط به موسسات غیرانتفاعی ، اظهار نامه مالیاتی و لزوم ارائه اظهار نامه مالیاتی صحبت کردند و در ادامه گفتند:
سازمان های مردم نهاد پس از اخذ پروانه فعالیت و ثبت حقوقی جهت استفاده از معافیت مالیاتی باید به دفاتر سازمان امور مالیاتی مربوطه مراجع نموده و اقدام به تسلیم اظهار نامه نمایند پس از تسلیم اظهارنامه مالیاتی به همراه مدارک مستند دال بر فعالیت عام المنفعه و غیرانتفاعی مثل اساس نامه ، پروانه فعالیت و سند ثبت سازمان ،به کارشناسان سازمان امور مالیاتی مراجعه خواهند نمود.
پس از بررسی و تایید فعالیت غیردولتی ،عام المنفعه و غبرانتفاعی سمن نسبت به صدور معافیت مالیاتی برای سازمان مردم نهاد اقدام می گردد.
عدم مراجعه سمن به دفاتر امور مالیاتی و عدم تسلیم اظهارنامه مالیاتی به منزله تخلف تلقی شده و منجر به تعیین بدهی برای سمن از سوی دفاتر امور مالیاتی خواهد شد.
لذا سازمان های مردم نهاد جهت استفاده از معافیت مالیاتی حتما باید نسبت به ارائه اظهارنامه مالیاتی اقدام نمایند.
در نهایت تصمیم بر این گرفته شد که پایگاه ها کارهای مالیاتی خود را انجام داده و پیگیری های لازم انجام پذیرد.


۱۰۰ بازدید


۱ امتیاز


۰ نظر
نظرات کاربران


هنوز هیچ نظری ثبت نشده است !
نظر شما چیست ؟!
شما نیز می توانید نظر خود را راجب این فعالیت در زیر بنویسید !
نام کامل شما * :
نام کامل خود را وارد کنید !
آدرس ایمیل شما :
آدرس ایمیل خود را وارد کنید !
متن نظر شما :
نظر خود را به فارسی در بالا بنویسید !
کد امنیتی :
کد امنیتی روبرو را وارد نمایید !
انسان خوشبخت نمی شود اگر برای خوشبختی دیگران نکوشد !
شما هم می توانید در این کار سهیم باشید ! کمک های مالی شما مایه دلگرمی ماست !
دریافت کمک های مردمی
جمعیت همیاران سلامت روان اجتماعی ایران
جمعیت همیاران سلامت روان با هدف افزایش توانمندی اقشار مختلف جامعه در راستای افزایش سطح سلامت روان و پیشگیری از آسیب های اجتماعی فعالیت می نماید. باور ما بر این است که با افزایش مشارکت جویی و احترام به خرد جمعی و رویکرد تسهیل گرانه می توانیم در ارتقای سطح کیفیت زندگی اقشار جامعه تاثیر داشته باشیم. این سایت با همت و تلاش و پیگیری مستمر جناب آقای حمید بیخسته مدیر روابط عمومی جمعیت همیاران سلامت روان اجتماعی کشور در سال 1395 راه اندازی گردید.
تمامی حقوق محفوظ و متعلق به جمعیت همیاران سلامت روان اجتماعی ایران می باشد .
Copyright © 2015 for HamyaranIran.ir , By SmProgram web Developer , All rights reserved .