پایگاه جمعیت همیاران
سلامت روان اجتماعی ایران
طرح‌ فراگیر شهروند سفیر در چهارمحال و بختیاری برگزار می شود
با حمایت اداره کل ورزش وجوانان چهارمحال وبختیاری طرح‌ شهروند سفیر (آموزش و توانمند سازی در حقوق قضایی و شرعی خانواده ها) در استان چهارمحال وبختیاری برگزار می شود.

سعیدقوامی مجری طرح شهروندسفیر عنوان کرد: هدف از اجرای این طرح توانمندسازی و آگاهسازی خانواده ها و با شعار شناخت حقوق همدیگر=استحکام زندگی سالم خانوادگی در خصوص مباحث حقوق قضایی و شرعی در استان چهارمحال وبختیاری برگزار می شود.

قوامی عنوان کرد: خانواده واحد بنیادین جامعه و کانون اصلی رشد و تعالی انسان است و استحکام آن اصلی ترین هدف محسوب می شود. در این راستا هر عاملی که به افزایش عملکرد خانواده و رضایتمندی زوجین و فرزندان کمک کند، ارزش مطالعه و تحقیق را خواهد داشت. یکی از این عوامل میزان آگاهی هر یک از اعضای خانواده از حقوقشان می باشد.

وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری به حقوق متقابل زوجین در تبیین سبک زندگی، تصریح می‌کند: درحقوق متقابل زوجین قاعدتا باید خطاب ما به هردو زوج باشد، ولی واقعیت این است که برخی مردان با داشتن اختیارات زیاد، راه برون رفت از مشکلات را دارند و با ابزار موجود به بن بست بر نمی خورد؛ اما برخی زنان به دلیل نداشتن اقتدار وسلطه و برخوردار نبودن از ابزار و امکانات مناسب همیشه در خطر فروپاشی کانون خانواده هستند و نداشتن بضاعت ادامه زندگی، آنان را همیشه در معرض خسران قرار می دهد و آسیبهای اجتماعی دامن آنان را می گیرد.

وی اظهار داشت: مسئولان و کارشناسان مختلف شاه کلید رعایت حقوق متقابل زنان و مردان را آشنایی آنان به این حقوق می‌دانند و بسیاری از اختلافات و طلاق ها از همین بحث عدم آگاهی حقوق یکدیگر است.

مجری طرح شهروند سفیر عنوان داشت: به منظور افزایش استحکام خانواده لازم است مردان و زنان درباره حقوق خود آگاه باشند. لازمه رعایت حقوق، آشنایی زوجین با حقوق یکدیگر است. این در حالیست که بیشتر به دنبال شناخت وظایف طرف مقابل هستیم و وظیفه خود را نمی‌دانیم یا علاقه‌ای برای آگاهی از آن نداریم.

سعیدقوامی با تاکید بر اینکه نا آگاهی زوجین از حقوق خود باعث از هم پاشیدن بنیان خانواده می‌شود، وی اظهار می‌کند: علاوه بر آن زوجین باید به تمام نیازهای روحی، عاطفی، جسمی و اجتماعی هم توجه کنند.
این فعال اجتماعی افزود: در قرآن مجید و دین اسلام احکام و دستوراتی برای تشکیل خانواده، ویژگی های خانواده سالم و حقوق متقابل زوجین ارائه کرده است. جایگاه خانواده در اسلام، جایگاه متفاوت و ویژه ای است، که با آگاهی از آنها و عمل به دستورات و احکام مطرح شده در دین اسلام می توان به تحکیم بنیان خانواده و آرامش اعضای خانواده دست یافت.

وی گفت: در طرح شهروند سفیر باتوجه به شیوع ویروس کرونا و ممنوعیت برگزاری دوره ها و کارگاه های آموزشی حضوری، استفاده ازظرفیت های فضای مجازی را مد نظر قرار خواهیم داد و دوره ها را بصورت وبینار انجام خواهد گرفت و در کنار آن از طریق ایجاد کانال درشبکه های اجتماعی مطالب در قالب طراحی پیام ها ونکات به صورت چاپی و الکترونیکی انتشار خواهد یافت.

قوامی در پایان عنوان کرد: در این طرح از همکاری موسسه شمیم آرامش ستاک ، معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان و جمعیت همیارن سلامت روان اجتماعی پویا شهرستان بروجن استفاده خواهد شد.


۴۶۰ بازدید


۰ امتیاز


۰ نظر
نظرات کاربران


هنوز هیچ نظری ثبت نشده است !
نظر شما چیست ؟!
شما نیز می توانید نظر خود را راجب این خبر در زیر بنویسید !
نام کامل شما * :
نام کامل خود را وارد کنید !
آدرس ایمیل شما :
آدرس ایمیل خود را وارد کنید !
متن نظر شما :
نظر خود را به فارسی در بالا بنویسید !
کد امنیتی :
کد امنیتی روبرو را وارد نمایید !
انسان خوشبخت نمی شود اگر برای خوشبختی دیگران نکوشد !
شما هم می توانید در این کار سهیم باشید ! کمک های مالی شما مایه دلگرمی ماست !
دریافت کمک های مردمی
جمعیت همیاران سلامت روان اجتماعی ایران
جمعیت همیاران سلامت روان با هدف افزایش توانمندی اقشار مختلف جامعه در راستای افزایش سطح سلامت روان و پیشگیری از آسیب های اجتماعی فعالیت می نماید. باور ما بر این است که با افزایش مشارکت جویی و احترام به خرد جمعی و رویکرد تسهیل گرانه می توانیم در ارتقای سطح کیفیت زندگی اقشار جامعه تاثیر داشته باشیم. این سایت با همت و تلاش و پیگیری مستمر جناب آقای حمید بیخسته مدیر روابط عمومی جمعیت همیاران سلامت روان اجتماعی کشور در سال 1395 راه اندازی گردید.
تمامی حقوق محفوظ و متعلق به جمعیت همیاران سلامت روان اجتماعی ایران می باشد .
Copyright © 2015 for HamyaranIran.ir , By SmProgram web Developer , All rights reserved .