پایگاه جمعیت همیاران
سلامت روان اجتماعی ایران
نخستین نشست هم اندیشی آموزشی اصحاب رسانه با موضوع مطالبه گری در حوزه آسیب های اجتماعی و ازدواج در بروجن برگزار شد

نشست هم اندیشی آموزشی اصحاب رسانه با موضوع مطالبه گری در حوزه آسیب های اجتماعی و ازدواج ویژه اصحاب رسانه  در سالن اجتماعات اداره ورزش و جوانان شهرستان بروجن برگزار شد.
سعیدقوامی مدیر عامل پایگاه سلامت روان اجتماعی شهرستان بروجن وی با بیان اینکه رسانه یکی از مهمترین وموثرترین کانالی است که پیام‌ها را به شکل مستقیم و غیرمستقیم به مخاطبان انتقال می‌دهد افزود: رسانه نقش چشمگیری در شکل‌دهی به باورها و فرهنگ یک جامعه بخصوص جوانان ایفا می‌کند.
مدیر عامل پایگاه سلامت روان اجتماعی شهرستان بروجن عنوان کرد: تنوع‌بی‌نظیر برنامه‌های رسانه‌ای در نوع عرضه پیام و محتوایی که دارد موجب جذب حداکثری مخاطب‌ها می‌شود لذا اصحاب رسانه نقش حائز اهمیتی در حوزه تولید محتوا، انتقال پیام به جامعه دارد به همین دلیل برآنیم تا با آموزش و آگاه‌سازی و نشست‌های هم اندیشی مطالبه گری از اصحاب رسانه ، سردبیران، ومدیران کانال وگروه های شبکه های اجتماعی ،خبرنگاران ، تهیه‌کنندگان و کارگردانان و به نوعی صاحبان تریبون زمینه تولید محتوا در حوزه‌های فرهنگی در استان را فراهم و ارتقا بخشیم.
قوامی تصریح کرد: آگاهی‌بخشی و مطالبه‌گری مهم‌ترین نقش و مسئولیت رسانه ها در پیشگیری از آسیب های اجتماعی است‌.


سیدقدیرمرتضوی دبیرشورای هماهنگی مبارزه باموادمخدر استان در حاشیه این نشست توجه بیشتر رسانه ها به موضوع پیشگیری از اعتیاد شد وافزود: نقش رسانه ها با بکارگیری ظرفیت‌های آگاه سازی در راستای مقابله فرهنگی وپیشگیری از اعتیاد محسوس است.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان چهارمحال وبختیاری در بخش دیگری از سخنانش با تأکید بر اهمیت ترویج فرهنگ «مهارت های زندگی» به‌عنوان یکی از مهم‌ترین شیوه‌های آموزش و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی از سوی رسانه‌ها، گفت: شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر با همراهی دستگاه های عضو و نیز حضور سازمان های مردم نهاد به عنوان بازوی توانمند مبارزه با اعتیاد، توسعه فعالیت های آموزشی را در اولویت اقدامات خود قرار داده است.
امیدایمانی تسهیلگر همیاران سلامت روان کشورمدرس این کارگاه افزود: با اشاره به اینکه دنیا، دنیای تفاوت‌ها است، با طرح این سوال که سلامت روان جامعه ما در چه سطحی قرار دارد، افزود: در دنیای کنونی جوانان ما سردرگم هستند و باید مهارت متفاوت بودن را بیاموزند.
وی با اشاره به لزوم افزایش فرهنگ مطالبات ، رسالت خبرنگاران را مولتی فاکتور نام برد و گفت: همبستگی و دلبستگی اجتماعی، افزایش سواد سلامت اجتماعی و امنیت روانی، خودتنظیمی هیجانی با افزایش فرهنگ مطالبه و پرسشگری در قالب مصاحبه و گزارش باید از جمله سوژه‌ها و دغدغه های اصحاب رسانه برای حل مشکلات و آسیب‌ها باشد.
ایمانی افزود: جایگاه اصحاب رسانه در شکل‌دهی به رفتار، افکار و خاسته‌های مردم مشخص و نقش بسزایی دارند
وی افزود:اصحاب رسانه مختص خبرنگاران ورسانه های مکتوب نیست با توجه به تکنولوژی امروز هرکسی که گوشی هوشمند دارد و گروه یا کانالی در شبکه های اجتماعی دارد یک رسانه است و از همین طریق اخبار و تبادل اطلاعات دارد فضای مجازی بستری را امروزه فراهم نموده است که یک رسانه در اختیار مخاطبان قرار داده است و از طریق آن می توانند اخبار خوب و بد را منعکس نمایند
وی افزود امروز عصر قدرت ذهن است و ذهن افراد جامعه را رسانه تسخیر کرده و ان کسی موفق است که بتواند در این عصر با تصویر با مردم ارتباط بگیرد هر تصویری که در رسانه و فضای مجازی انتشار می یابد معادل ۱۰۰۰ کلمه است۱۲۶۱ بازدید


۳ امتیاز


۰ نظر
نظرات کاربران


هنوز هیچ نظری ثبت نشده است !
نظر شما چیست ؟!
شما نیز می توانید نظر خود را راجب این خبر در زیر بنویسید !
نام کامل شما * :
نام کامل خود را وارد کنید !
آدرس ایمیل شما :
آدرس ایمیل خود را وارد کنید !
متن نظر شما :
نظر خود را به فارسی در بالا بنویسید !
کد امنیتی :
کد امنیتی روبرو را وارد نمایید !
انسان خوشبخت نمی شود اگر برای خوشبختی دیگران نکوشد !
شما هم می توانید در این کار سهیم باشید ! کمک های مالی شما مایه دلگرمی ماست !
دریافت کمک های مردمی
جمعیت همیاران سلامت روان اجتماعی ایران
جمعیت همیاران سلامت روان با هدف افزایش توانمندی اقشار مختلف جامعه در راستای افزایش سطح سلامت روان و پیشگیری از آسیب های اجتماعی فعالیت می نماید. باور ما بر این است که با افزایش مشارکت جویی و احترام به خرد جمعی و رویکرد تسهیل گرانه می توانیم در ارتقای سطح کیفیت زندگی اقشار جامعه تاثیر داشته باشیم. این سایت با همت و تلاش و پیگیری مستمر جناب آقای حمید بیخسته مدیر روابط عمومی جمعیت همیاران سلامت روان اجتماعی کشور در سال 1395 راه اندازی گردید.
تمامی حقوق محفوظ و متعلق به جمعیت همیاران سلامت روان اجتماعی ایران می باشد .
Copyright © 2015 for HamyaranIran.ir , By SmProgram web Developer , All rights reserved .