پایگاه جمعیت همیاران
سلامت روان اجتماعی ایران
کارگاه آموزشی مهارتهای شاد زیستن
کارگاه آموزشی مهارت های شاد زیستن توسط جمعیت همیاران سلامت روان به پویان آرامش بن در شهرستان بن برگزار شد.
کارگاه مهارت های شاد زیستن به مدت چهار ساعت در دو جلسه ویژه مسؤلین و فعالین اجتماعی شهرستان بن توسط مدرس دانشگاه شهرکرد دکتر ربیعی با حضور فرماندار ,معاون فرماندار, بخشدار مرکزی و دیگر مسؤلین شهرستانی به همت جمعیت همیاران سلامت روان به پویان آرامش بن و اداره بهزیستی شهرستان بن برگزار شد.
در ابتدا پرویز استکی سرپرست اداره بهزیستی ضمن عرض خیر مقدم به کاهش نشاط اجتماعی در سطح جامعه پرادخت و از برگزاری کارگاه های متعدد ویژه عموم مردم در آینده نزدیک در سطح شهرستان بن خبر داد.
در ادامه فرماندار شهرستان بن وجود این چنین برنامه های را در سطح شهرستان ضروری دانست و اظهار داشت: برای شاد زیستن مهارت های وجود دارد که باید با ابزارهای گوناگون به افراد آموزش داده شود و روحیه شادی و نشاط را در آنان ارتقا داد که در همین راستا این مهارت ها را باید در قالب کارگاه،همایش و... به عموم مردم آموزش داد.
کیانوش نادری بلداجی افزود:شاد زیستن و اهمیت ویژه آن باید برای تمامی مسؤلین و مردم تبیین گردد و شاد زیستن را در قالب برنامه های مهم و ضروری در برنامه کاری و زندگی خود بگنجانند.
دکتر ربیعی مدرس دانشگاه شهرکرد در این کارگاه آموزشی به عوامل مؤثر شاد زیستن اشاره نمود و تصریح کرد:در زمان حال زندگی کردن، لبخند زدن، بیان درست احساسات، قرار دادن ساعتی از روز برای خندیدن و خنداندن دیگران، پیدا کردن علایق و پرداختن به آنها، راه های کنترل خشم، برقراری ارتباط درست و صمیمی با دیگران, خلاقیت و کوش کردن به موسیقی و ... از جمله مهارت های شاد زیستن می باشد.
وی افزود: با تبدیل افکار منفی به مثبت، و تغییر نگرش به مسائل مادی و معنوی و توجه به اسلام ناب نبوی و انجام امورات و فرایض دینی و اسلامی می توان به شادی و نشاط موثر در جامعه دست یافت.
دکتر ربیعی در پایان به فنون مشاوره ای برنامه شادی از جمله از بین بردن احساسات منفی, پرورش شخصیت سالم و پرورش شخصیت اجتماعی پرداخت.


۶۲۱ بازدید


۳ امتیاز


۰ نظر
نظرات کاربران


هنوز هیچ نظری ثبت نشده است !
نظر شما چیست ؟!
شما نیز می توانید نظر خود را راجب این خبر در زیر بنویسید !
نام کامل شما * :
نام کامل خود را وارد کنید !
آدرس ایمیل شما :
آدرس ایمیل خود را وارد کنید !
متن نظر شما :
نظر خود را به فارسی در بالا بنویسید !
کد امنیتی :
کد امنیتی روبرو را وارد نمایید !
انسان خوشبخت نمی شود اگر برای خوشبختی دیگران نکوشد !
شما هم می توانید در این کار سهیم باشید ! کمک های مالی شما مایه دلگرمی ماست !
دریافت کمک های مردمی
جمعیت همیاران سلامت روان اجتماعی ایران
جمعیت همیاران سلامت روان با هدف افزایش توانمندی اقشار مختلف جامعه در راستای افزایش سطح سلامت روان و پیشگیری از آسیب های اجتماعی فعالیت می نماید. باور ما بر این است که با افزایش مشارکت جویی و احترام به خرد جمعی و رویکرد تسهیل گرانه می توانیم در ارتقای سطح کیفیت زندگی اقشار جامعه تاثیر داشته باشیم. این سایت با همت و تلاش و پیگیری مستمر جناب آقای حمید بیخسته مدیر روابط عمومی جمعیت همیاران سلامت روان اجتماعی کشور در سال 1395 راه اندازی گردید.
تمامی حقوق محفوظ و متعلق به جمعیت همیاران سلامت روان اجتماعی ایران می باشد .
Copyright © 2015 for HamyaranIran.ir , By SmProgram web Developer , All rights reserved .