پایگاه جمعیت همیاران
سلامت روان اجتماعی ایران
ورزش و اهمیت آن
به مناسبت هفته تربیت بدنی مقاله ای را تهیه کرده ام
هفته تربیت بدنی همه ساله از بیست و ششم  مهرماه تا دوم آبان به منظور آشناسازی جامعه با اهمیت و اثرات کاربرد ورزش در زندگی فردی و اجتماعی اشاعه و توسعه و ترویج ورزش در خانه و خانوائه و هدایت و ارشاد جامعه به ورزش های همگانی برگزار می شود .
ورزش و فعالیت فیزیکی در سلامت روان نیز موثر است مطالعات نیز نشان می دهد که موارد افسردگی،اضطراب  و... در اثر فعالیت فیزیکی بهبود یافته و ورزش به عنوان یک عامل حمایتی در درمان بیماری روانی پذیرفته شده است .
ورزش و فعالیت جسمانی به همراه رژیم غذایی مناسب ، عدم استعمال مشروبات الکلی و دخانیات و انجام مراقبت های دوره ای در پیشگیری از بیماری ها و رسیدن به بالاترین سطح سلامتی بازدهی اقتصادی و اجتماعی نقش دارند.
ورزش های سبک مانند پیاده روی باعث مصرف انرژی شده و سهم بسیار مهمی در کنترل وزن و کاهش چربی در بدن افراد دارد .همچنین فعالیت فیزیکی سبک و منظم از طریق تقویت کارکردهای ایمنی باعث افزایش سطح فعالیت سیستم ایمنی در بدن شده ودر پیشگیری از سرطان موثر می باشد.


۱۵۰۶ بازدید


۴ امتیاز


۰ نظر
نظرات کاربران


هنوز هیچ نظری ثبت نشده است !
نظر شما چیست ؟!
شما نیز می توانید نظر خود را راجب این مقاله در زیر بنویسید !
نام کامل شما * :
نام کامل خود را وارد کنید !
آدرس ایمیل شما :
آدرس ایمیل خود را وارد کنید !
متن نظر شما :
نظر خود را به فارسی در بالا بنویسید !
کد امنیتی :
کد امنیتی روبرو را وارد نمایید !
انسان خوشبخت نمی شود اگر برای خوشبختی دیگران نکوشد !
شما هم می توانید در این کار سهیم باشید ! کمک های مالی شما مایه دلگرمی ماست !
دریافت کمک های مردمی
جمعیت همیاران سلامت روان اجتماعی ایران
جمعیت همیاران سلامت روان با هدف افزایش توانمندی اقشار مختلف جامعه در راستای افزایش سطح سلامت روان و پیشگیری از آسیب های اجتماعی فعالیت می نماید. باور ما بر این است که با افزایش مشارکت جویی و احترام به خرد جمعی و رویکرد تسهیل گرانه می توانیم در ارتقای سطح کیفیت زندگی اقشار جامعه تاثیر داشته باشیم. این سایت با همت و تلاش و پیگیری مستمر جناب آقای حمید بیخسته مدیر روابط عمومی جمعیت همیاران سلامت روان اجتماعی کشور در سال 1395 راه اندازی گردید.
تمامی حقوق محفوظ و متعلق به جمعیت همیاران سلامت روان اجتماعی ایران می باشد .
Copyright © 2015 for HamyaranIran.ir , By SmProgram web Developer , All rights reserved .