پایگاه جمعیت همیاران
سلامت روان اجتماعی ایران
معرفی موادمخدر وعلل گرایش به آن
به مناسبت هفته مبارزه بامواد مخدر همیاران سلامت خورشیدمهرغرب درتاریخ98/4/3 درسرای دستغیب کارگاه آشنایی با مواد مخدر و علل گرایش به آن را برگزارکردند.  این آموزش راخانم محمدی ارائه کردند.
سیگار بعلت نیکوتینی که داردآندروفین تولید می کند.وقتی نیکوتین توسط گیرنده ها به مغز می رسد مغز مجدد درخواست می کند.وقتی نیکوتین به مغز نرسد حالت برعکس می شود وبدن به سمت افسردگی، سردرگمی و اضطراب می رود.کشیدن سیگار بیشتر می شود.البته درابتدا اضطراب کم شده ،ذهن آرام می شود.
حشیش  ماده ی بعدی بود  که معرفی شد.مصرف حشیش درهر پک عمیق27هزار سلول مغز را می سوزاند و به بدن آسیب می رساند.فرد هیچ تعادلی روی افکارواعمال خود ندارد. وعلایمی مثل شعف ،آشفتگی ادراکی،روان پریشی وپراشتهایی پیدا می کند که بتدریج خستگی وبی انگیزشی رابدنبال دارد.
تریاک رایج ترین ورسمی ترین مخدراست. تریاک طلایی رنگ است که باپودر خون ورزمی دهند تا ترکیب شوند .خماری،زیادحرف زدن،یبوست وچرت زدن ازعلایم مصرف آن است .بهترین نوع مصرف خوردن آن است.
هرویین بدترین نوع مخدر است کلیه موادی که در بازارعرضه می شود مانند کراک هم همین ترکیبات رادارند.برای جلب  مشتری وفریب جوانان آنرا باظاهری جدید عرضه می کنند.علل گرایش به اعتیاد فردی،خانوادگی واجتماعی است.


۱۲۱ بازدید


۲ امتیاز


۰ نظر
نظرات کاربران


هنوز هیچ نظری ثبت نشده است !
نظر شما چیست ؟!
شما نیز می توانید نظر خود را راجب این فعالیت در زیر بنویسید !
نام کامل شما * :
نام کامل خود را وارد کنید !
آدرس ایمیل شما :
آدرس ایمیل خود را وارد کنید !
متن نظر شما :
نظر خود را به فارسی در بالا بنویسید !
کد امنیتی :
کد امنیتی روبرو را وارد نمایید !
انسان خوشبخت نمی شود اگر برای خوشبختی دیگران نکوشد !
شما هم می توانید در این کار سهیم باشید ! کمک های مالی شما مایه دلگرمی ماست !
دریافت کمک های مردمی
جمعیت همیاران سلامت روان اجتماعی ایران
جمعیت همیاران سلامت روان با هدف افزایش توانمندی اقشار مختلف جامعه در راستای افزایش سطح سلامت روان و پیشگیری از آسیب های اجتماعی فعالیت می نماید. باور ما بر این است که با افزایش مشارکت جویی و احترام به خرد جمعی و رویکرد تسهیل گرانه می توانیم در ارتقای سطح کیفیت زندگی اقشار جامعه تاثیر داشته باشیم. این سایت با همت و تلاش و پیگیری مستمر جناب آقای حمید بیخسته مدیر روابط عمومی جمعیت همیاران سلامت روان اجتماعی کشور در سال 1395 راه اندازی گردید.
تمامی حقوق محفوظ و متعلق به جمعیت همیاران سلامت روان اجتماعی ایران می باشد .
Copyright © 2015 for HamyaranIran.ir , By SmProgram web Developer , All rights reserved .