پایگاه جمعیت همیاران
سلامت روان اجتماعی ایران
کارگاه ذهن آگاهی
شکلی متفاوت از نگاه به اکنون و حضور دائم در الان،گرچه شاید بتوان معادل های فارسی دیگر وشاید بهتری برای "mindfulness"  یافت ، اما شاید "ذهن آگاهی" ترجمه مناسبی برای آن باشد.
انسان برای آرامش و دور کردن نگرانی ها و اضطراب ها لازم است تا با جریان مستمر و لحظه به لحظه زندگی رابطه ای عمیق و واقع گرایانه برقرار کند..نمود عملی این مفهوم رابرخی با تمرین هایی همراه با تمرکز و دقت کردن به حواس پنجگانه در درک عمیق وبا آرامش لحظه ها ولذتها توصیه می کنند.به طور مثال غذاخوردن آهسته و تلاش وتمرکز برای درک مزه ها،تمرکز و آرامش دوره ای در طی روز ،یادآوری آن چیزهایی که از آن برخوردار هستیم( به تعبیری دیگر، یادآوری نعمتهایی که خداوند به ما داده است..)
مطالب فوق برشی از مباحث جلسه روز سه شنبه 1401/6/15 باعنوان کارگاه "ذهن آگاهی" بود که باتدریس یکی از نوجوانان فعال همیاران امیرحسین کاشیان عنوان شد..
از دیگر فعالیتهای این کارگاه "نامه نوشتن به خود" بود که بسیار مورد استقبال نوجوانان و والدین قرار گرفت..نامه نوشتن به خود باعث توجه وتمرکز روی اهداف و تواناییهای فرد می شود و نگرش فرد نسبت به استعدادهای خود تغییر می یابد. گفتنی است این کارگاه در فرهنگسرای نوجوان واقع در خیابان لاهور برگزار شد.


۱۰۸ بازدید


۱۹ امتیاز


۰ نظر
نظرات کاربران


هنوز هیچ نظری ثبت نشده است !
نظر شما چیست ؟!
شما نیز می توانید نظر خود را راجب این فعالیت در زیر بنویسید !
نام کامل شما * :
نام کامل خود را وارد کنید !
آدرس ایمیل شما :
آدرس ایمیل خود را وارد کنید !
متن نظر شما :
نظر خود را به فارسی در بالا بنویسید !
کد امنیتی :
کد امنیتی روبرو را وارد نمایید !
انسان خوشبخت نمی شود اگر برای خوشبختی دیگران نکوشد !
شما هم می توانید در این کار سهیم باشید ! کمک های مالی شما مایه دلگرمی ماست !
دریافت کمک های مردمی
جمعیت همیاران سلامت روان اجتماعی ایران
جمعیت همیاران سلامت روان با هدف افزایش توانمندی اقشار مختلف جامعه در راستای افزایش سطح سلامت روان و پیشگیری از آسیب های اجتماعی فعالیت می نماید. باور ما بر این است که با افزایش مشارکت جویی و احترام به خرد جمعی و رویکرد تسهیل گرانه می توانیم در ارتقای سطح کیفیت زندگی اقشار جامعه تاثیر داشته باشیم. این سایت با همت و تلاش و پیگیری مستمر جناب آقای حمید بیخسته مدیر روابط عمومی جمعیت همیاران سلامت روان اجتماعی کشور در سال 1395 راه اندازی گردید.
تمامی حقوق محفوظ و متعلق به جمعیت همیاران سلامت روان اجتماعی ایران می باشد .
Copyright © 2015 for HamyaranIran.ir , By SmProgram web Developer , All rights reserved .