پایگاه جمعیت همیاران
سلامت روان اجتماعی ایران
اجرای طرح کشوری همیارمادر کودک
اجرای طرح هميارمادرکودک (ویژه مادران باردار)

باهدف تشکیل گروههاي همیاری مادر کودک جهت توانمندافزايي مادران در ایفای نقش مادری ازطریق آموزش تقویت مهارتهای خود مشاهده گری پدرمادر تا بتواند با خودآگاهی و شفقت دررابطه با دلبستگی است،تقویت کند وباتکيه براین مهارت در درک ،نزدیک جویی و پاسخگویی بیشتر به کودکش کمک کند.
در سالهای اخيرتوجه ویژه ای به تحول روابط والدین و کودک درسراسردنيا شده است و برنامه های مختلفی به این منظور طراحی واجراشده است.
این برنامه بیانگر اهمیت تجارب سالهای اولیه در تحول کودک بوده و همچنین رابطه کودک با مادر به عنوان یکی از مهمترین عوامل پیش بینی کننده دراین برنامه تلقی شده است.
این رابطه که به عنوان دلبستگی میان مادر و کودک تعریف می شود جامعه پذیری کودک و ورود به اجتماع و ایجاد آسیبهای اجتماعی اثرات تعیین کننده ای دارد ،هدف بیشتر این نوع برنامه ها توانمندسازی مادران و خانواده ها تعریف شده ،ودر آنها رابطه والدین کودک از مهمترین واصلی ترین مولفه ها به شمار میرود.
طرح هميار مادر کودک نيزبر مبنای تسهیل تشکیل گروههاي همیاری مادران ،ایجاد شرایط دلبستگی ایمن برای جامعه مخاطب باهدف پیشگیری از آسیبهای اجتماعی طراحی و برنامه ریزی شده است.
این طرح،طرح راهبردی با رويکردپيشگيرانه چندسطحي در خانواده است ودرسه مرحله بارداری ،دوم مادران و کودکان تا سن یک سالگی و مادران و کودکان تاقبل از3سالگي برنامه ریزی شده است.
نقطه قوت این طرح به کارگیری تکنیکهای تسهيلگري برای شناسایی چالش های مختلف روابط مادر کودک دربافت خانواده با تاکید بر نقش متقابل مادر و پدر میباشد.

طرح مذکور از طرحهای معاونت امور توسعه پیشگیری بهزیستی کردستان که توسط انجمن همیاران سلامت روان باران مریوان ،انجمن همیاران افق سبز قروه ،انجمن سلامت روان بانياي روناکي ژين سنه و  جمعیت همیاران سلامت روان اجتماعی کردستان در حال اجرا است .


۵۵۶ بازدید


۰ امتیاز


۰ نظر
نظرات کاربران


هنوز هیچ نظری ثبت نشده است !
نظر شما چیست ؟!
شما نیز می توانید نظر خود را راجب این فعالیت در زیر بنویسید !
نام کامل شما * :
نام کامل خود را وارد کنید !
آدرس ایمیل شما :
آدرس ایمیل خود را وارد کنید !
متن نظر شما :
نظر خود را به فارسی در بالا بنویسید !
کد امنیتی :
کد امنیتی روبرو را وارد نمایید !
انسان خوشبخت نمی شود اگر برای خوشبختی دیگران نکوشد !
شما هم می توانید در این کار سهیم باشید ! کمک های مالی شما مایه دلگرمی ماست !
دریافت کمک های مردمی
جمعیت همیاران سلامت روان اجتماعی ایران
جمعیت همیاران سلامت روان با هدف افزایش توانمندی اقشار مختلف جامعه در راستای افزایش سطح سلامت روان و پیشگیری از آسیب های اجتماعی فعالیت می نماید. باور ما بر این است که با افزایش مشارکت جویی و احترام به خرد جمعی و رویکرد تسهیل گرانه می توانیم در ارتقای سطح کیفیت زندگی اقشار جامعه تاثیر داشته باشیم. این سایت با همت و تلاش و پیگیری مستمر جناب آقای حمید بیخسته مدیر روابط عمومی جمعیت همیاران سلامت روان اجتماعی کشور در سال 1395 راه اندازی گردید.
تمامی حقوق محفوظ و متعلق به جمعیت همیاران سلامت روان اجتماعی ایران می باشد .
Copyright © 2015 for HamyaranIran.ir , By SmProgram web Developer , All rights reserved .